Updated : Jun 25, 2020 in Krypto

Obywatele australijscy mogą teraz płacić za Bitcoin w ponad 3 500 urzędach pocztowych.

Użytkownicy lokalnej kryptokurrency wymiany Bitcoin.com.au będą mogli płacić za Bitcoin w ponad 3,500 australijskich urzędów pocztowych.

Użytkownicy lokalnej kryptokurrency wymiany Bitcoin.com.au będą mogli płacić za Bitcoin w ponad 3.500 urzędów Poczty Australijskiej.
Użytkownicy lokalnej kryptokurrency exchange Bitcoin.com.au będą mogli płacić za Bitcoin w ponad 3 500 urzędach Poczty Australijskiej.
Australijczycy mogą wpłacać pieniądze na lokalną giełdę Bitcoin w innym urzędzie pocztowym w kraju z powodu nowej współpracy. Zgodnie z ostatnim ogłoszeniem, klienci lokalnej kryptokurrency wymiany Bitcoin.com.au będzie w stanie zapłacić za Bitcoin w ponad 3.500 australijskiej poczcie. C.E.O. Holger Arians z giełdy powiedział, że jego zdaniem nowa opcja płatności sprawi, że niektórym osobom będzie wygodniej kupować kryptoidy.

„Płacenie za Bitcoin’a na poczcie jest bezpieczniejsze niż przekazywanie środków przez internet.“
C.E.O. z krypto wymiany Holger Arians powiedział, że dla wielu ludzi, płacąc za Bitcoin w urzędzie pocztowym Australii czuje się bezpieczniej niż przekazywanie środków online, szczególnie dla nowych nabywców. „Jesteśmy dumni z tego partnerstwa i chcielibyśmy podziękować Australia Post za ich ciągłą otwartość na nowe technologie“, dodał. Użytkownicy giełdy byli już w stanie zapłacić za Bitcoin w 1500 punktach sprzedaży detalicznej w sieci płatniczej Blueshyft. Automaty Bitcoin niedawno przekroczyły kamień milowy 8000 urządzeń zainstalowanych na całym świecie.

Obywatele Australii i Nowej Zelandii mogą teraz kupować koks za pomocą Bitcoin.

Jak już wcześniej informowano, około 1200 automatów do sprzedaży coca-coli na kontynencie australijskim zaczęło przyjmować Bitcoin Era jako legalny środek płatniczy. Transakcja ta odbywa się za pośrednictwem Centrapay, który jest cyfrowym startupem płatności z siedzibą w Nowej Zelandii. Automaty w Nowej Zelandii i Australii wyświetlają kody Q.R., a klienci mogą je skanować za pomocą smartfonów przy użyciu aplikacji crypto payments and messenger o nazwie Sylo.

Bitcoin od kilku ostatnich lat cieszy się popularnością na całym świecie, w miarę jak na całym świecie kontynuowane jest przyjmowanie kryptokursztynu. Globalny P.O.S., który produkuje systemy punktów sprzedaży dla firm detalicznych, planuje w tym roku wprowadzić płatności kryptograficzne tylko do 25.000 sklepów francuskich, wśród nich Decathlon, Sephora i Foot Locker. Wszystkie 6.000 7-Eleven sklepów na Filipinach oferuje zakupy kryptograficzne.