Updated : Jan 01, 2021 in Anleger

Skala szarości osiąga 20 miliardów dolarów wartości Bitcoin, Ethereum, XRP i innych walut kryptograficznych

Grayscale posiada obecnie pod zarządem aktywa o wartości 20 miliardów dolarów.
Grayscale Reaches 20 Billion Worth of Bitcoin, Ethereum, XRP, i
To był wspaniały rok dla Grayscale Investments Barry’ego Silberta.

Wiodący menedżer środków pieniężnych w kryptokurcie zamieścił informację o osiągnięciu 20 miliardów dolarów w zarządzanych aktywach na progu 2021 roku.

Firma umożliwia swoim klientom ekspozycję na waluty kryptograficzne za pośrednictwem rodziny dziesięciu produktów. Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) odpowiada za zdecydowaną większość wszystkich wpływów z łączną kwotą 17,5 mld dolarów. Jego podobna oferta dla Ethereum znajduje się na odległym drugim miejscu z 2,17 miliarda dolarów.

Oba jej dwa największe fundusze powiernicze to amerykańskie spółki raportujące amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd.

Na początku tego tygodnia pojawiły się liczne doniesienia o rzekomym dumpingowaniu przez Grayscale swoich udziałów w XRP w następstwie pozwu SEC przeciwko Ripple. W rzeczywistości spadek wartości jego pozycji w dolarach wynikał z faktu, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni jego kurs wyniósł 73%.

Jednakże Bitwise, kolejny czołowy menedżer aktywów kryptograficznych, szybko zlikwidował XRP o wartości 9,3 mln USD zaraz po tym, jak SEC pozwała Ripple’a.

Grayscale to Debiut nowej reklamy kryptońskiej w przyszłym roku

10x wzrost
Grayscale miał tylko 2 miliardy dolarów aktywów pod zarządem rok temu, jak zauważył Silbert w uroczystym tweecie.

Firma – której klientami są głównie inwestorzy instytucjonalni – potrzebowała niecałe dwa miesiące, aby przejść z 10 miliardów dolarów w połowie listopada do 20 miliardów dolarów pod koniec grudnia.

Na początku tego miesiąca strategowie JPMorgan ostrzegali, że duże spowolnienie napływu może oznaczać problemy dla Bitcoina, ale zainteresowanie instytucji Bitcoinem wydaje się nie być nawet bliskie zaniku.

W międzyczasie, 49 miliardów dolarów firma zarządzająca inwestycjami VanEck po raz kolejny złożyła dokumenty w SEC, próbując uzyskać zatwierdzenie swojej propozycji Bitcoin ETF.